на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
      в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

07 : 40

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<

00 : 00

Спортивні меридіани  

01 : 00

Гімн України  

07 : 00

Гімн України  

07 : 05

Новини "Пульс"  

07 : 20

Подія тижня  

07 : 35

Погода  

07 : 40

Немеркнучі зірки. Юлія Ткаченко  

08 : 40

Д/ф "Категорія спеки"  
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

Пам'ятні дати


19.01 Хрещення Господнє або Святе Богоявлення, одне з двунадесяти неперехідних свят православної церкви.

Свято Хрещення Господнього (Богоявлення, Водохреща) встановлено в пам’ять хрещення Ісуса Христа Іоанном Хрестителем в річці Йордан, під час якого, згідно з Євангелієм, на Ісуса зійшов святий Дух у вигляді голуба (звідси назва Богоявлення). Раніше Богоявленням вважалася інша подія - пришестя Христа, яке сьогодні відзначають як Різдво Христове.

Цього дня настають знамениті водохресні морози. Ясна, холодна погода - до посушливого літа, похмура і сніжна - до рясного врожаю. На Богоявлення лапатий сніг - до урожаю, ясний день - до неврожаю. Похмуре небо, сніг і великий іній цього дня провіщають родючий рік. На Хрещення на полудень сині хмари - до врожаю. Коли на Хрещення собаки багато гавкають, буде багато звіра і птиці. Якщо небо всюди буде похмуре, всякому хлібу буде рід, якщо ж на одній тільки східній стороні - добре вродить жито, на західній - овес, на південній - просо, на північній - гречка.

Головна подія Хрещення – Водосвячення, для чого в одному з водоймищ на відвіку встановленому місці роблять ополонку - Йордань. Участь в урочистому хресному ході, молебень, отримання святої води - цілий цей день сповнений для християнина особливого значення. Після молебню на річці в ній купаються роздягнені, щоб вилікуватися від хвороб і очиститися від гріхів. Якщо хтось хрещений цього дня - бути йому найщасливішою людиною. Такими ж вдалими цього дня вважаються заручини. З Хрещення до Масляної - весільні тижні. На Хрещення - остання ніч святочних ворожінь. Іноді дівчата виходили за ворота ворожити на першого зустрічного: зустрінеться старий - не на добре, а зустрінеться молодий хлопець – цього року вийдеш заміж. Іноді перехожого питали, як його на ім’я, щоб дізнатися ім’я майбутнього нареченого.

 
 

АРХІВ

 
<< Січень >>
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
 

 

 
 
  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером