на головну сторінку<  
на головну сторінку<    
      в обрані форум на сайті  
увімкнути трансляцію телеканалу УТР<

01 : 00

Хочете подивитися?
> натисніть тут <<

07 : 00

Гімн України  

07 : 05

Новини "Пульс"  

07 : 20

 

07 : 35

Погода  

07 : 40

 

08 : 00

 

10 : 00

Я здивую світ  

10 : 25

 
  ВХІД ДЛЯ КОРИСТУВАЧА
  логін
     
  пароль
 
   
 
 

ПАМ'ЯТНІ ДАТИ

<< версія для друку >>

Цього дня:

1915 р. - У захопленому австро-угорськими військами Львові створено Комітет українців м. Львова.

1941 р. - Hімцями інтернований глава українських націоналістів Степан Бандера. Ця подія показала повну правоту Бандери в тому, що милості від Гітлера Україні чекати не слід.
Готуючись до боротьби з московсько-більшовицькими окупантами, ОУН-революційна вирішила використовувати внутрішні розбіжності між деякими військовими колами Вермахту і нацистською партією для організації навчальних українських груп при німецькій армії. Був створений північний український легіон «Нахтігаль» («Соловей») під керівництвом Романа Шухевича і південний легіон «Роланд». Попередніми умовами їх створення було те, що ці формування призначалися тільки для боротьби проти більшовиків і не вважалися складовими частинами німецької армії; на мундирах воїни цих легіонів мали носити тризуб і йти в бій під синьо-жовтими прапорами. Керівництво ОУН (р) планувало, що з приходом до України ці легіони мали стати зародком самостійної національної армії. 30 червня 1941 року, відразу ж після втечі більшовиків, Національні Збори у Львові проголосили Акт відновлення Української Державності. Голова Національних Зборів Ярослав Стецько був уповноважений створити Тимчасовий уряд для організації українських владних структур. Гітлер доручив Гімлеру терміново ліквідовувати «бандерівську диверсію», створення самостійної Української держави зовсім не входило у плани нацистів. До Львова негайно прибула команда СД і спецгрупа гестапо для «ліквідації змови українських самостійників». Прем’єру Стецьку був пред’явлений ультиматум: визнати недійсним Акт відновлення Української Держави. Після рішучої відмови Стецько і ще декілька членів уряду були заарештовані. Провідник ОУН Бандера був арештований у Кракові. Сотні українських патріотів нацисти кинули до концтаборів та в’язниці. Почався масовий терор. У концтаборі Освенцим по-звірячому були замучені брати Степана Бандери - Олекса і Василь.
Коли почалися арешти, обидва українські легіони, «Нахтігаль» і «Роланд», відмовилися підпорядковуватися німецькому військовому командуванню і були розформовані, їх командири – арештовані. Бандера пробув у концтаборі до кінця 1944 року.

1990 р. - У Коломиї розпочався I Всесвітній собор духовної (святої) України.

1991 р. - Верховна Рада Української РСР ухвалила закон про заснування посади Президента УРСР і внесення змін і доповнень до Конституції УРСР.

 
 
 

АРХІВ ДАТ

 
<< Липень >>
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 

ПАРТНЕРИ

 

<

<

<

 
 
 
  Сайт оптимізований для перегляду броузерами Internet Explorer - 4.0 і вище,
Netscape Navigator- 7.0.
Мінімальне розширення 800 х 600
Розробка сайту intellCOM

Звязок з веб-мастером