10.12.2004 .
Металурги України звернулися до РНБОУ за допомогою
Три найбільших металургійних підприємства України ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча», ВАТ «Алчевский металургійний комбінат», ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського» звернулися до РНБОУ з відкритим зверненням, у якому просять допомогти у врегулюванні ситуації між метпідприємствами і ГЗК, тому що продовження такого становища справ у галузі загрожує національній безпеці країни.
«ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ДО РАДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ Й ОБОРОНИ УКРАЇНИ
На початку грудня 2004 р. стратегічно важлива для економіки держави металургійна галузь України досить несподівано опинилася на межі колапсу. Цілий ряд металургійних комбінатів сьогодні змушені планувати свою діяльність у ручному режимі, з розрахунку можливої зупинки в будь-який найближчий день. Ряд сталеплавильних агрегатів уже довелося зупинити.
Дана ситуація є реальною загрозою не тільки для стабільного функціонування окремих підприємств і українського ГМК у цілому. На наше переконання, ситуація, що склалася, і тенденції її розвитку - предмет національної безпеки держави.
Причиною різкого погіршення стану справ у ГМК, так само як і приводом для даного звернення до РНБОУ, стали навмисні дії ряду гірничо-збагачувальних комбінатів проти металургів, що не є акціонерами ГЗК. На початку грудня ГЗК, що належать різним власникам, почали синхронний економічний шантаж меткомбінатів шляхом припинення постачань сировини й ініціювання невиправданого підвищення його вартості.
Сьогодні суспільство з всією очевидністю має визнати, що спеціальний закон про умови приватизації підприємств «Укррудпрому» заклав можливість створення деструктивного монополізму при повній відсутності ефективного державного контролю за балансом постачань руди для стабільної роботи всіх підприємств ГМК. Більше половини потужностей металургійного комплексу виявилися відрізаними від впливу на ринковий розподіл залізорудної сировини і коксу.
Саме на них сьогодні чинять економічний тиск для одержання надприбутків у тих структурах, для кого приватизація в 2004 році стала ефективним інструментом багаторазового збільшення своїх активів через використання адмінресурсу.
Будучи рівновіддаленими від політики, ми розуміємо, що непроста політична обстановка, сформована в Україні, є чинником розбалансування соціально-економічної ситуації. З огляду на той факт, що таке значне загострення ситуації може призвести до неконтрольованого спаду економіки і порушення валютного балансу країни. Ми вважаємо за потрібне звернутися до РНБОУ з вимогою зібрати екстрену нараду для вживання твердих заходів щодо запобігання дезінтеграцї базової галузі економіки країни. Звертаємо увагу РНБОУ, що непрогностичність розвитку подій може настати вже протягом декількох днів і далі підуть незворотні наслідки в технологічному ланцюжку металургії і, як підсумок, загальна криза усього госпмеханізму.
Виходячи з вищевказаного, вважаємо за необхідне звернути увагу РНБОУ на вищевказану проблему і просимо вжити дієвих заходів щодо недопущення непрогнозованих варіантів її розвитку найближчим часом.
ВАТ «Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча»
ВАТ «Алчевский металургійний комбінат»
ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат ім. Дзержинського»
|