ДТРК "Всесвітня служба "Українське телебачення і радіомовлення" (УТР)

Новини

 

27.12.2004 . Збережемо лісову красуню

Держкомлісгосп просить громадян купувати ялинки тільки в спеціально відведених для цього місцях

Уявити собі Новорічні та різдвяні свята без ялинки, мабуть, неможливо. Міцно ввійшли в наше життя вікові традиції святкування новорічних свят із зеленою, пухнастою лісовою красунею. Особливо дітлахи, як і всі ми колись, мріють в новорічну ніч про казку та чудові подарунки. Дедалі частіше замислюємось ми над питанням необхідності та доцільності святкування Нового року з живою ялинкою. Враховуючи те, що ялинка запалює свої вогні мало не в кожній оселі, виникають питання про надмірне вирубування хвойних насаджень. Ми поступово звикаємо до штучних ялинок та ялинок спеціально вирощених в контейнерах, проте вони ще значно дорожчі своїх лісових сестер. Тому попит на живі красуні ще досить великий.

Так в минулому 2003 році підприємствами Держкомлісгоспу України було реалізовано торгівельним організаціям близько 1 млн. шт. новорічних ялинок. Заготівля та реалізація новорічних ялинок проводиться і в цьому році. В лісовій галузі робиться все для того, аби задовольнити потребу населення в новорічних ялинках, не завдаючи при цьому шкоди лісу, повідомляє відділ зв'язків з Верховною Радою України, засобами масової інформації та міжнародних відносин Держкомлісгоспу. В підприємствах Держкомлісгоспу України площа спеціальних плантацій новорічних ялинок становить більше 3 тис. га. На них зростають понад 17 млн. рослин. З них для реалізації вже придатні близько 4 млн. ялинок. Найбільше новорічних плантацій сосни та ялини знаходиться в державних лісогосподарських об‘єднаннях: “Рівнеліс”, “Житомирліс”, “Черкасиліс”, “Чернігівліс” та “Хмельницькліс”.

Враховуючи вимоги часу, підприємства лісогосподарської галузі впроваджують технології вирощування новорічних ялинок в контейнерах. Така ялинка може довго прикрашати оселю, а навесні її можна посадити біля будинку, прикрасивши подвір’я. В цьому році вони також будуть представлені для реалізації.

Крім того, підприємства Держкомлісгоспу заготовляють близько 1 млн. хвойних дерев під час рубок, пов‘язаних з веденням догляду за лісом, прорідженням насаджень, необхідних для забезпечення їх нормального росту.

Державні обласні лісогосподарські об‘єднання, як і в минулі роки, можуть повністю виконати замовлення торгівельних організацій на поставки новорічних красунь. На “ялинкових базарах” вони представлені найбільш типовими для України хвойними породами дерев: ялина, сосна, ялиця.

На жаль, щорічно під новий рік в лісових масивах відбувається багато випадків самовільної, хижацької рубки хвойних дерев. На стихійних “ялинкових базарах” трапляються випадки продажу хвойних дерев, добутих у браконьєрський спосіб.

З метою посилення охорони лісів та задля збереження хвойних насаджень від самовільних рубок в передноворічний період лісогосподарські підприємства, згідно з наказами Держкомлісгоспу України, представники державної лісової охорони разом з працівниками міліції та громадськими організаціями формують спеціальні рейдові бригади. Вони займаються пошуком і затриманням осіб, що здійснюють самовільні рубки, перевіряють документи на право провозу та продажу ялинок, вилучають незаконно заготовлені хвойні дерева.

Працівниками галузі постійно проводиться широкомасштабна інформаційна робота серед населення з метою роз’яснення наслідків самовільних рубок молодняків хвойних порід, їх згубного впливу на формування лісових насаджень, адміністративної і матеріальної відповідальності за порушення правил заготівлі деревини, порядку надання громадянами допомоги у справі захисту лісового багатства держави. До порушників будуть застосовуватись штрафні санкції згідно з постановами Кабінету Міністрів України. За незаконно зрубані в лісових насадженнях дерева, діаметр біля шийки кореня в яких сягає до 10 см - штраф від 26 до 51 грн. Крім того, порушники притягуються до відповідальності згідно ст. 65, Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від 85 грн. до 170 грн.

В минулому році 3374 рейдовими бригадами було складено 2194 протоколи на лісопорушників, якими було самовільно зрубано 7,3 тис. ялинок, що завдало збитків господарствам на суму 209,0 тис. грн.

Проте найефективніша турбота громадськості про молоді зелені насадження країни проявиться лише тоді, коли всі ми свідомо відмовимось купувати ялинки на стихійних базарах. Адже невідомо де зростали ці дерева, який куточок лісу залишився суцільним зрубом. Боляче дивитись на лісову красуню, в якої чиясь хижа рука зрубала верхівку.

Державний комітет лісового господарства України звертається з великим проханням до всіх громадян: купувати ялинки тільки в спеціально відведених для цього місцях. Це буде нашим спільним вагомим кроком на шляху збереження хвойних насаджень від безконтрольного вирубування.

 

 
18.01.2005
У Донецьку триває акція прихильників Януковича далі >>
18.01.2005
Присудження Премії імені Лесі Українки далі >>
18.01.2005
Створено національний заповідник «Замки Тернопільщини» далі >>
18.01.2005
Громадське телебачення будуватиметься на двох телеканалах далі >>
18.01.2005
На зимовій Універсіаді-2005 українські спортсмени здобули 8 нагород далі >>
18.01.2005
Литвин: парламент готовий до інавгурації в будь-який день далі >>
18.01.2005
Українізацію ефіру ніхто не відміняв далі >>
18.01.2005
Корпоративні права держави: безсистемність управління далі >>
18.01.2005
Горизонти української медицини далі >>
18.01.2005
Верховний Суд України почав розгляд скарги Януковича по суті далі >>
17.01.2005
На дефлімпійських іграх в Австралії перемогли українці далі >>
17.01.2005
„Укрпошта” запровадила електронні перекази з Вірменією далі >>
17.01.2005
Євросоюз має намір визнати Україну країною з ринковою економікою далі >>
17.01.2005
Українські миротворці в Іраку реалізують проекти відновлення соціальної інфраструктури провінції Васіт далі >>
17.01.2005
Затверджено порядок здійснення нотаріальних послуг в дипломатичних представництвах України за кордоном далі >>
17.01.2005
Системна трансформація чи "косметичний ремонт"? далі >>
17.01.2005
Верховний суд розглядає скаргу Януковича далі >>
14.01.2005
Європарламент проголосував за перегляд Плану дій Україна-ЄС далі >>
14.01.2005
423 гривні - прожитковий мінімум на 2005 рік далі >>
14.01.2005
Прийнято державну програму соціального захисту ветеранів далі >>
14.01.2005
Борги по зарплатах та аліментах пропонується стягувати примусово далі >>
14.01.2005
Верховна Рада призупинила приватизацію в Україні далі >>
14.01.2005
Законність продажу "Криворіжсталі" розгляне Печерський райсуд далі >>
14.01.2005
Ющенка висунули на Нобелівську премію миру далі >>
14.01.2005
Будуть вам і Олімпійські ігри, і чемпіонати світу з футболу далі >>